10,836 toplam

Günümüzde ise web sitesi tasarımı yaptırmak kadar web sitesinin güncel kalmasını sağlamak, web sitesi üzerinde anlık bilgi paylaşımları yapabilmek bile olmazsa olmaz kriterler arasındadır. Web sitesi tasarım / kodlamasını yapan ekip sonrası web sitesini yönetebilmek için sağlanan kullanıcı paneline WEB SİTESİ YÖNETİM PANELİ diyoruz. Web Sitesi Yönetim Paneli ( Control Management System – CMS ) web sitesini güncelleyebilmek için hazırlanmış olup herhangi bir program bilgisi olmadan programcı tarafından belirlenen alanların içerik yönetimini yapmaya imkan veren yönetim ekranıdır.

Web tasarımı yönetim paneli web sitesi amacına göre farklı dizayn edilebilmektedir. Örnekle anlatmak gerekirse e-ticaret amacı ile kurulmuş bir web sitesinde satışların, stok durumunun ve önemlisi fiyatların anlık güncelleme web sitesi yönetim paneli üzerinden hızlı ve kolayca yapılmalıdır. Hatta CMS üzerinde yetkilendirme yapılarak kullanıcıların web sitesinin hangi alanlarında işlem yapabileceği bile bir başka  kullanıcı tarafından belirlenebilmekte ve her kullanıcının yaptığı işlemler kayıt altında tutulabilmektedir.

YÖNETİM PANELİ NEDİR?

Sahip olduğunuz web sitesini yönetebilmenizi sağlayan, fotoğraf, video ya da yazı gibi veriler eklemenizi sağlayan bir uygulama. Burası tamamen size ait bir alandır. Yani site sahibine. Site sahibi admin olarak, önceden oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yaparak site üzerinde değişiklik ya da ekleme yapmaya başlayabilir.

Yönetim Panellerinin kullanıcıya en büyük artışı, basit bir arayüze sahip olması nedeniyle web sitenizi düzenlerken hiçbir aracı kurum ya da kişiye ihtiyaç duymadan yapmak istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebiliyor olmanız.

YÖNETİM PANELİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Teorik bilgiye ihtiyaç duymadan rahatlıkla düzenleme, ekleme ya da çıkar yapabileceği kullanımı kolay bir uygulama
  • Sürekli veri girişi yapılması gereken web sitelerin kolay ve hızlı bir şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilmesi
  • Web sitesine ait arayüzü kolayca değiştirebilme imkanı
  • Güncel kodlarla uyumlu çalışabilmesi
  • Mobil cihazlar aracılığı ile rahat düzenleme yapabilmesi gibi avantajlara sahiptir.

Bu sürece ayak uyduranlardan iseniz bu aşama da sizleri Çukurova Marka Patent Web departmanının kalite ve güçlü sunucuları, sizleri profesyonel bir biçimde ifade eden duyarlı tasarımlara sahip web site paketleri ve uzman ekibi ile çalışmaya davet ediyoruz. Sizler için uygun tasarım görüşmeleri ve örnek projeler için lütfen bizleri 0543 685 41 51 – 52 numaralarından ya da 444 8 148 sabit hattımızdan arayın. Dilerseniz sunum için web departmanımıza ziyaretiniz eşliğinde dilerseniz online olarak sizlerin sorularınızı yanıtlayalım.

Sizlerde kaliteli hizmet almak ve uzman bir ekip ile çalışmak isterseniz Çukurova Marka Patent Web departmanı uzman ekibi ile sizler için en uygun ve en güvenilir çözümleriyle birlikte bir telefon uzağınızda.

Antakya Web Tasarım, Hatay Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Mersin Web Tasarım, Antalya Web Tasarım, Ankara Web Tasarım, Konya Web Tasarım, İzmir Web Tasarım, İstanbul Web Tasarım hizmetleri Web tasarım ve projeleriniz konusunda anlık destek ve hizmet almak için bizlere ulaşabilirsiniz.