Tasarım hakkı, tasarımcıya veya onun haleflerine ait olup devri mümkündür.  Tescil sahibi tescil hakkını üçüncü kişilere devredebilmekte ve aynı zamanda miras yolu ile de üçüncü kişilere devredilmesini sağlayabilmektedir. Bu işlemler tasarım tescil devir olarak adlandırılır.

Tasarım tescil devir işleminin gerçekleşebilmesi için tescil sahibi ile üçüncü kişi arasında yazılı bir sözleşmenin olması gerekmektedir. Sözleşmenin de belirli bir formatta hazırlanmış olması talep edilir. Örneğin tarafların bazı kişisel bilgileri, tasarım tescil numarası gibi verilerin sözleşmede açıkça belirtilmiş olması gerekir. Ayrıca devir işlemi için Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından talep edilen evrakların hazırlanması ve. Tüm bu süreçte hazırlanması gereken evrak ve sözleşmeler gibi hususlarda firmamızın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz

Bizler Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık olarak siz değerli müşterilerimizin düşüncelerini ve isteklerini önemsiyoruz. İstekleriniz için 444 8 148 numaralı sabit hattan bizimle iletişime geçebilirsiniz.