Çukurova Marka Patent Kalite Danışmanlık 2007 yılında ülkemizin ticaret ve sanayi merkezi olan İstanbul’da Endüstri Mühendisi ve Marka Vekili Osman ÇEKİRGE tarafından kurulmuştur.

“Sizin Olana Sahip Olun” bilinciyle Marka Tescili, Patent Tescili, Barkod Tescili, Endüstriyel Tasarım Tescili, Domain Tescili, ISO Kalite Belgelendirme, Web Tasarım ve Yazılım hizmetlerinde sektörde tecrübeli uzman kadrosuyla başta Adana, Hatay, İstanbul ve Mersin olmak üzere Türkiye’nin her coğrafyasına aynı kalite ve özenle hizmet vermektedir.

Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık firması 13000’i aşkın müvekkiline yurt içi ve yurt dışı başvurularda marka tescil, patent tescil, endüstriyel tasarım tescili, barkod tescili ve ISO kalite belgelendirme hizmetlerinde kısa sürede Türkiye’nin öncü firmaları arasına girmeyi başarmıştır.

Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık olarak, online marka araştırma hizmeti ile müvekkillerine hizmet vermeye çalışmaktadır. Tescil edilmek istenen marka, öncelikle Türk Patent ve Marka Kurumu marka araştırma veri tabanından kontrol edilerek sonuçlar gözden geçirilir ve gerekli değerlendirmeler müvekkilleri ile yapılarak marka tescil başvurusu yapılıp yapılmamasına karar verilir. Bununla birlikte Marka tescili yenileme, marka tescil devri, markanın muvafakatname ile kullanım izninin verilmesi, online marka başvurusu, marka davaları, marka tecavüz davaları, art niyetli kullanım karşısında marka haksız kullanım ihtarnamesinin çekilmesi gibi hukuki hizmetleri de müşterilerine sunmaktadır.

Çukurova patent, müvekkillerine patent ve faydalı model tescil başvurularında da yardım etmektedir. Bünyesinde bulunan patent uzmanı makine mühendisleri ile buluş dinlenerek ve incelenerek değerlendirme yapılır ve mevcut teknolojinin aşılıp aşılmadığı belirlenir. Sanayide kullanım ve buluş değeri taşıma vasıfları tamamlanmış bir buluş ise patent tescil başvurusu veya faydalı model tescil başvurusu için patent teknik dosyası hazırlanır ve Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurular tamamlanır.

Halk arasında, isim patenti, marka patenti, isim hakkı, şirket ismi tescili, markanın patenti, marka patent hakkı gibi kullanımlarla işlem gören marka tescili kavramı, bir işletmenin ürün ve hizmetlerini başka işletmelerin ürün ve hizmetlerinden ayıran her türlü sözcük, harf, rakam, logo, şekil, ses gibi sahip olduğu ayırt edici özelliklerine denir.

Resmi Marka Vekil Ofisi olan Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık 15 kişilik personel kadrosu ile tüm Türkiye’de hizmet vermek için tüm kaynaklarını kullanmayı ve müşteri menfaat ve çıkarlarını kendi menfaatlerinden üstün görerek hizmet vermeyi amaç edinmiştir.

Vizyon

Fikri ve Sinai Haklar alanında; sorumluluk üstlenen yapısıyla bölgesinin lideri olmak

Misyon

Haksız rekabeti önlemek amacıyla fikri ve sınai hakların korunmasını ve bu bilincin yaygınlaşmasını sağlamak, kaliteli üretim ve yönetimi desteklemek, rasyonel fiyat politikası ve gerçekçi çözümler ile hizmetlerinden her büyüklükte işletmenin yararlanmasını sağlamak, insan kaynağı standartlarını en üst düzeyde tutarak müşterilerinin en kaliteli hizmeti almasını sağlamak ve markanın firmaya kattığı değeri bilerek kalite, güven, şeffaflık, gizlilik ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak ülke endüstrisine ve firmalarına hizmet etmeyi görev edinmiştir.