6,749 toplam

Bir markanın tescili yapıldıktan sonra gerektiği zaman markanın başka şahsa veya işletmeye devri mümkündür. Markanın devri marka başvuru halindeyken de yapılabilmektedir.

Bir işletmenin sahip olduğu marka devir işleminde eğer işletme tamamen devir yapıyorsa ayrı marka devrine gerek kalmaz. Yani işletmenin hem aktifini hem pasifini tamamen devrediyorsa kişi markasını da devretmiş olur. Sadece markanın devri yapıldığında, markanın yen sahibine yeni marka tescil numarası ve yeni belge verilmektedir.

Devir için öncelikle devir alacak taraf Türk Patent ve Marka Kurumu’na marka devir harcı yatırmaktadır. Taraflar bu belgeyle beraber tescil belgesiyle notere gider ve marka devir sözleşmesi imzalanır.

Bir markanın devri için gerekli olan bazı hususlar:

  • Devri olacak markanın üstünde haciz ve rehin gibi durumların olmaması gerekmektedir.
  • Marka devri sözleşmesinde gereken bütün bilgilerin detaylı bir şekilde bulunması gerekir.

Biz Çukurova Marka Patent ve Kalite Yönetim ve Danışmalık olarak marka tescil, patent tescil, alan adı tescil, domain tescil, barkod tescil, gln numarası tescili, marka tescil yenileme, online marka araştırma, isim hakkı bulma, marka oluşturma, web tasarım, logo tasarım gibi konuların yanında marka devir konusunda da 14 kişilik uzman kadrosu ile sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

www.cukurovapatent.com

444 8 148

0326 225 13 33

0543 685 41 52