Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük kenti olan Gaziantep; nüfusu, kültürel zenginlikleri, büyükşehir statüsü ve tarihi dokusuyla metropol bir kenttir. Şuan 2.135.301 olan nüfusu her geçen gün artmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgemizin incisi olan Gaziantep bakırcılık, seracılık, halıcılık, gıda üretimi tekstil, dericilik gibi sektörde adından çokça bahsettirmiştir. Halıcılık ve gıda sektöründe ciddi bir kısım markalaşma konusunda girişimler yapmıştır. Tekstil sanayi Gaziantep’te daha çok hammadde ve yarı mamul üretiminde yoğunlaşmıştır.

Tekstil sanayide makine halısı ve halının üretiminde ihtiyaç duyulan sentetik iplikleri imal eden işletmeler yoğunluktadır. Gıda sanayi işyeri sayısı ve sağladığı istihdam açısından tekstil sektöründen sonra en önemli sektördür. Tarım ili olamamasına rağmen pek çok tarım ürününün işlenmesi için Gaziantep ve çevresinde yapılmaktadır. Özellikle Antep denilince akla ilk gelen baklava üretiminde birinci sırada olan şehrimizde baklava üzerine bir işletme kurarken tescil almalıyız ki diğer rakiplerden kendimizi ayrıştırabilelim. İlimizin üç merkez ilçesi vardır. Bunlar; Şahinbey, Şehitkamil, Oğuzeli’dir. Marka Tescil Başvuruları da en çok bu ilçelerde yoğunlaşmıştır. 

Gaziantep halkı kendi işletmelerini kurarak yaşadıkları bölgeyi geliştirmişlerdir. İşletmesi bulunan, kendi işini yapan halk; marka tescilini, patent tescilini, barkod tescilini, ISO 9001 belgelerini alarak yaptığı işi koruma altına almalıdır. Markanızı tescil ettirdiğiniz zaman markanızı sizden başka hiç kimse kullanamaz ve kimse size müdahale edemez. Markanızın koruma hakkı tamamen size geçer. Olası bir taklit durumunda markanızı kullanan firmaya müdahale etme hakkına sahip olursunuz. Gaziantep İli 2021 yılında marka tescil konusunda türkiyenin 7.ili olmuştur. Gaziantep marka tescil başvuru sayıları aylara göre şu şekildedir.

İL TESCİLİGAZİANTEP MARKA TESCİL SAYISI
OCAK392
ŞUBAT411
MART480
NİSAN347
MAYIS239
HAZİRAN433
TEMMUZ289
AĞUSTOS380
EYLÜL410
EKİM440
KASIM420

  

Gaziantep ili, patent tescil başvurularında da Türkiye’de önde gelen illerdendir. Bir ilin gelişmişlik ölçütlerinden birisi de marka tescil başvuru sayıları, patent tescil başvuru sayıları, tasarım tescil başvuru sayıları, faydalı model tescil başvuru sayılarıdır. Çukurova Marka Patent ve Kalite Yönetim ve Danışmanlık olarak tüm Türkiye’de hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Yönetim sistemleri danışmanları ile ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANLIĞI, ISO 22000:2018 GIDA GÜVENLİK SİSTEMİ DANIŞMANLIĞI, ISO 14001:2015 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANLIĞI, ISO 45001:2018 İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ DANIŞMANLIĞI, marka tescili, patent tescili, barkod tescili, ISO 22716 GMP belgelendirme gibi konularda size uzman kadrosuyla en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Siz de işinizi koruma altına almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.cukurovapatent.com

444 8 148

05333909033