10,287 toplam

Adana Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde bulunan denize kıyısı olan bir ilimizdir. 5’i merkez 15 ilçesi vardır. Nüfusu 2.258.718 olup her geçen gün artmaktadır. Bulunduğu konum açısından Adana’yı bir liman şehri haline getirmiştir.

Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehri olan Adana ilk sanayileşen illerden biri olmuştur. Ticaret hacmindeki büyüme beraberinde değişim ve gelişimi beraberinde getirmiştir. Bunun sonucunda hızla markalaşma ve kurumsallaşma olgusu yaşanmıştır. 1985 yılında 1.700 olan şirket sayısı günümüzde 20.000’leri aşmıştır. Burada fabrikasyon metal ürünlerin imalatı, gıda ürünleri imalatı, kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı, tekstil ürünleri imalatı ve daha birçok sektörde gelişme göstermiş ve markalaşma yoluna gidilmiştir. Özellikle Adana denilince akla ilk gelen kebap ve şalgam buranın vazgeçilmezlerindendir. Dolayısıyla bu alanlarda çok fazla işletme bulunmaktadır. Farklılaşmak ve öne çıkmak için marka tescili yaptırmak şarttır. Böylece markanızı koruma altına almış ve kendinize özgü olan markanızı başkasının kullanma ihtimalinin önüne geçmiş olursunuz. Adana halkı da markalaşma konusunda kendini gelişirmiş ve genel olarak marka tescili alarak markasını koruma altına almıştır. Adana marka tescil başvuru sayıları şu şekildedir.

İL TESCİLİADANA MARKA TESCİL SAYISI
OCAK250
ŞUBAT285
MART285
NİSAN223
MAYIS172
HAZİRAN242
TEMMUZ161
AĞUSTOS185
EYLÜL242
EKİM240

Adana patent  ve tasarım tescili konusunda da önde gelen illerdendir. Bir ilde patent tescil başvuru, marka tescil başvuru, tasarım tescil başvuru sayısı yüksekse o ilin gelişmişlik düzeyi de yüksek demektir. İşletmelerin markalarını tescil etmelerinin yanı sıra hizmet ağını genişletmek ve sanal dünyaya dahil olabilmek için istatiklere yansıyan diğer bir adım markalarına ait alan adlarını tescil etmek. Tescil edilen alan adları üzerinde şirketlere ait bilgiler içeren web siteleri günümüzde birçok alanda kendini göstermiştir. Kurumsallık değerlerine ivme katan bu işlemler bir şirketin küresel çapta adını duyurmasında önemli rol oynamaktadır. Ülkemizin sanayi ve eğitim konusunda kendini her geçen gün daha da geliştiren şehri olan Adana marka tescil  ve  patent tescil işlemlerinde her geçen yıl büyüyerek yoluna devam etmekte.. Adana’da bulunan büyük yada küçük ölçekli işletmeler bu sürece dahil olurken sizlerde  Adana Marka Tescil, Adana Patent Tescil, Adana Barkod Tescil, Adana Gln Numarası ve Adana Web Tasarım hizmetlerini almak isterseniz hızlıca 444 8 148 numaralı telefon üzerinden Adana’nın yerel vekil ofislerinden olan Çukurova Marka Patent ve Kalite Yönetim ve Danışmanlık  firması marka tescil uzmanları ile online yada canlı olarak iletişime geçebilir marka tescil, marka başvurusu ve ön araştırma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Çukurova Marka Patent ve Kalite Yönetim ve Danışmanlık olarak tüm Türkiye’de hizmet vermeyi sürdürmekteyiz. Yönetim sistemleri danışmanları ile ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANLIĞI, ISO 22000:2018 GIDA GÜVENLİK SİSTEMİ DANIŞMANLIĞI, ISO 14001:2015 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMLERİ DANIŞMANLIĞI, ISO 45001:2018 İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ DANIŞMANLIĞI, marka tescili, patent tescili, barkod tescili, ISO 22716 GMP belgelendirme gibi konularda size uzman kadrosuyla en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Siz de işinizi koruma altına almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.cukurovapatent.com

444 8 148

05333909033